Konkurs i Program Akredytacji Kierunków Studiów
  • Zapraszamy uczelnie do rywalizacji o certyfikat „Studia z Przyszłością”
  • Wyróżniamy innowacyjne i nowoczesne kierunki studiów!
  • Wskazujemy studia dostosowane do wyzwań rynku pracy!

Gala Finałowa

Uroczysta Gala Finałowa III edycji Konkursu odbędzie się w kwietniu 2018 roku w prestiżowym Pałacu Tyszkiewiczów - Potockich w Warszawie (campus Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu). W jej trakcie wręczone zostaną certyfikaty akredytacyjne "Studia z Przyszłością" wszystkim nagrodzonym kierunkom studiów.   
 
Pałac Tyszkiewiczów-Potockich znajduje się przy ul. Krakowskie Przedmieście 32 w Warszawie i należy do campusu Uniwersytetu Warszawskiego. Został zbudowany w XVIII wieku dla Ludwika Tyszkiewicza, hetmana polnego litewskiego, małżonka Konstancji Poniatowskiej, bratanicy króla Stanisława Augusta. Pałac należał wówczas do najpiękniejszych klasycystycznych pałaców Warszawy. Wnętrza Pałacu otrzymały bogatą dekorację w stylu pompejańskim, wykonaną przez włoskich sztukatorów: Giuseppe Amadio i Paolo Casasopra.

W 1923 pałac zakupił Bank Gospodarstwa Krajowego i wówczas ulokowano w nim Polską Akademię Literatury oraz zbiory starodruków Biblioteki Narodowej. Pałac z powyrywanymi oknami przetrwał okres oblężenia warszawy w 1939 roku. W czasie Powstania Warszawskiego został on celowo zbombardowany przez wojska niemieckie pociskami zapalającymi. Zniszczeniu uległa cała stolarka z XVIII i XIX wieku (drzwi, mozaiki podłogowe, stropy, panele ścienne, schody), a także bezcenne XVIII-wieczne stiuki w stylu pompejańskim, będące jednymi z najcenniejszych zabytków warszawskiego klasycyzmu pałacowego.

Po zniszczeniach wojennych pałac odbudowano w latach 1949-1956 według projektu Jana Dąbrowskiego, jedynie częściowo przywracając wnętrzom ich dawny wygląd. Na ścianach Pałacu i sklepieniu wciąż podziwiać można różowe stiuki i resztki malowideł rodzajowych w stylu rzymskim.

Obecnie w Pałacu znajdują się Wydział Polonistyki - Instytut Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców "Polonicum", Wydział Historyczny (Instytut Muzykologii), Ośrodek Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej, Studium Europy Wschodniej oraz Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego.

 
Patronat honorowy:

Patronat medialny: