Konkurs i Program Akredytacji Kierunków Studiów
  • Zapraszamy uczelnie do rywalizacji o certyfikat „Studia z Przyszłością”
  • Wyróżniamy innowacyjne i nowoczesne kierunki studiów!
  • Wskazujemy studia dostosowane do wyzwań rynku pracy!

Gala 2024

„Studia to nie tylko spotkanie z wiedzą. To przede wszystkim spotkanie z pasją: pasją własną, dla rozwijania której idziemy na uniwersytet. Pasją wykładowców, którzy dzielą się z nami zarówno cząstką siebie w nauce, jak i cząstką nauki w sobie. Z pasją innych studentów, z którymi razem tworzymy wspólnotę ludzi wolnych w poszukiwaniu prawdy i rozwijaniu własnych, jakże różnych talentów” – tymi słowami, odnoszącymi się do istoty studiowania, przywitaliśmy Gości Gali Finałowej 9. edycji Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”, która 4 marca 2024 roku odbyła się w Sali Koncertowej Radia Wrocław.
 
Na zaproszenie Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencji PRC w uroczystości wzięli udział Rektorzy, Dziekani i menedżerowie kierunków studiów, reprezentujący uczelnie z całej Polski. Gali towarzyszyły rozmowy na temat jakości kształcenia, spotkania networkingowe reprezentantów świata akademickiego, koncert chóru Kapusta Band, złożonego z dzieci uchodźców z Ukrainy oraz bankiet wydany na cześć Laureatów.
 
„Konkurs i Program Certyfikacyjny „Studia z Przyszłością” to projekt, w którym identyfikujemy, wyróżniamy i promujemy te miejsca naukowego iedukacyjnego spotkania, w których pasja najpełniej i najpiękniej splata się z wiedzą, kulturą, mądrością i pięknem ludzkiego umysłu. Jakkolwiek górnolotnie to zabrzmi, kierunki i uczelnie wyróżniane w konkursie „Studia z Przyszłością” to najcenniejsze i najbardziej wartościowe miejsca akademickich spotkań w Polsce” – mówiła do uczestników Gali prowadząca uroczystość Karolina Trela.
 
Goście, licznie zgromadzeni w Sali Koncertowej Radia Wrocław, mieli okazję wysłuchać słów gratulacji, które na ręce Laureatów Konkursu skierowali m.in. dr Bartłomiej N. Nowak, Przewodniczący Rady Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Posłanka Krystyna Szumilas, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Sejmu RP oraz dr Jacek Protasiewicz, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
 
W najważniejszej, ceremonialnej części uroczystości reprezentanci kierunków studiów prowadzonych przez polskie uczelnie publiczne i niepubliczne odebrali Certyfikaty „Studia z Przyszłością”, przyznane za ciekawe i wartościowe merytorycznie rozwiązania programowe wdrożone na akredytowanych w konkursie kierunkach kształcenia. Dyplomy i statuetki wręczali prof. Dariusz Rott z Komisji Certyfikacyjnej (Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie), Grażyna Kaczmarczyk (Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego) oraz dr Bartłomiej E. Nowak (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej).
 
"Samemu idzie się szybciej, ale razem dociera się dalej. Cieszę się, że możemy być na tej Gali razem i tworzyć zróżnicowany, interdyscyplinarny klub osób i instytucji kształcących studentów na najwyższym poziomie” – mówiła w imieniu Laureatów Agnieszka Oleksyn-Wajda, kierowniczka studiów MBA w Uczelni Łazarskiego – uczelni, która uzyskuje Certyfikaty „Studia z Przyszłością” od pierwszej edycji konkursu.
  
Tegoroczna Gala była też okazją do ogłoszenia wyjątkowego sukcesu jednego z członków Komisji Certyfikacyjnej Konkursu, prof. Dariusza Rotta. Pan Profesor właśnie dołączył bowiem do międzynarodowego grona ekspertów szkolnictwa wyższego oceniających prestiż uczelni w ramach dwóch kolejnych edycji rankingu QS Global Academic Survey, który jest komponentem QS World University Rankings - rankingu najlepszych uczelni na świecie publikowanego od 2004 r. przez Quacquarelli Symonds, wspólnie z "Times Higher Education". W rankingu tym pozycja uczelni zależy w 40% od opinii grona ekspertów - wykładowców uczelni. Profesor Dariusz Rott do grona ekspertów Rankingu zgłoszony został przez Uniwersytet Masaryka w Brnie.
 
Patronat honorowy:

Patronat medialny: